چگونه یک کسب و کار جدید راه اندازی کنیم؟

امروزه راه اندازی یک کسب و کار جدید به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است و بسیاری با هدف کسب سود و استقلال مالی به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به تشریح چگونگی راه اندازی یک کسب و کار جدید بپردازیم تا بدانید از کجا باید شروع کنید و چگونه می توان به موفقیت رسید.

 • برای راه‌اندازی یک تجارت موفق، باید خود را با تغییر شرایط وفق دهید. در ابتدا و قبل از شروع کار اطمینان دارید که همه چیز کاملاً درست و آماده است، اما بعد از شروع کار متوجه می‌شوید که اوضاع کمی بهم ریخته است.
 • انجام تحقیقات عمیق بازار در زمینه‌ی شغلی مورد نظر و مشتریان بالقوه، بخش مهمی در تهیه یک طرح تجاری است. این تحقیقات شامل اجرای نظرسنجی‌ها، تحقیق در زمینه‌ی سئو و داده‌های عمومی است.
 • قبل از فروش محصول یا خدمت، باید نام تجاری خود را بسازید و افرادی را که با باز کردن درهای تجارت گام‌هایی اساسی روبه‌جلو برمی‌دارند را دنبال کنید.

این مقاله مخصوص کارآفرینانی است که می‌خواهند مراحل اولیه راه‌اندازی کسب و کار جدید را بیاموزند.

برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید به مجموعه‌ای از فعالیت های بازاریابی مانند ایجاد یک نام و نشان تجاری و لوگو نیاز دارید. اما آیا در مورد گام‌های دیگر که به همان اندازه مهم‌اند هم اطلاع دارید؟ به طور مثال تعیین ساختار کسب و کار و یا تهیه یک استراتژی دقیق بازاریابی، بسیار مهم و حیاتی است اما چطور باید آن‌ها را تدوین کرد؟ با ما همراه باشید تا با یک چک لیست ۱۰ مرحله‌ای بتوانید ایده‌های کسب و کاری خودتان را اجرا کنید.

مراحل راه اندازی یک کسب و کار جدید

۱- ایده خود را اصلاح کنید

اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار جدید هستید، حتماً در مورد آنچه می‌خواهید بفروشید یا بازاری که می‌خواهید وارد آن شوید فکر کرده‌اید. اما این کافی نیست و باید به بررسی رقبای خود بپردازید، همچنین بیاموزید که رهبران کنونی برندها چه کاری انجام می‌دهند و شما چطور می‌توانید این کار را بهتر انجام دهید.

 

اگر فکر می‌کنید می‌توانید محصول یا خدمتی را ارائه دهید که رقبا از آن عاجزند یا شما همان کار را سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌دهید، یا ایده خوبی دارید و آماده ایجاد یک طرح تجاری هستید، وقت آن است که به ایده‌ی خود ساختار دهید.

 

 • “چرایی” خود را تعریف کنید

همیشه با چرا شروع کنید. خوب است بدانید که چرا کسب و کار خود را راه‌اندازی می‌کنید. بخش بندی بازار شما چگونه است؟ آیا محصول یا خدمت شما به گونه ایست که نیاز بخش وسیعی از بازار را برطرف می‌کند یا فقط رفع نیازهای افراد مشخصی را هدف قرار داده‌اید؟

زمانی که هدف شما متمرکز بر رفع نیاز بخشِ وسیعی از بازار است (بازاریابی انبوه) ، دامنه تجارت شما همیشه بزرگ‌تر از مشاغلی است که برای تأمین نیازهای شخصی (بازاریابی گوشه‌ای) طراحی شده است.

 • مشتریان هدف خود را بشناسید

اغلب اوقات، افراد بدون اینکه وقت بگذارند و فکر کنند که مشتریان آن‌ها چه کسانی هستند و چرا باید از آن‌ها بخرند شروع به فعالیت می‌کنند. شما باید درک درستی از نیازها و علایق مشتریان هدف خود داشته باشید تا بتوانید مزیت رقابتی ایجاد کرده و مشتریان را به خود وفادار کنید.

 • با استفاده از طوفان فکری نام تجاری خود را انتخاب کنید

ابتدا ایده خود را به درستی درک کنید و سپس با کمک طوفان فکری و استفاده از نظر همه‌ی افراد بهترین نام تجاری را برای خود انتخاب کنید.

“شما باید مشخص کنید که چرا می‌خواهید این مشتریان را جذب کنید؟ چه ارزشی می‌خواهید به آنان ارائه دهید؟ نحوه‌ی برقراری ارتباط با آن‌ها به چه صورت خواهد بود؟ آیا می‌خواهید زندگی مردم را راحت‌تر کنید؟ شناسایی این پاسخ‌ها به شما کمک می‌کند تا رسالتتان را مشخص کنید.”

در مرحله‌ی ایده پردازی، باید همه‌ی جزئیات را در نظر بگیرید. اگر این ایده چیزی نیست که شما به آن علاقه دارید یا بازاری برای آن وجود ندارد، زمان آن است که این ایده را کنار بگذارید و به سراغ ایده‌های دیگر بروید.

 ” برای اصلاح ایده تجاری خود باید چرایی کسب و کار، مشتریان هدف و نام تجاری خود را مشخص کنید. “

۲- یک بیزینس پلن یا طرح تجاری بنویسید

بعد از اینکه ایده خود را اصلاح کردید و به آن ساختار دادید، باید چند سؤال مهم از خود بپرسید: اینکه هدف شما از کار چیست؟ به چه کسی می‌فروشید؟ اهداف نهایی شما چیست؟ هزینه‌های راه‌اندازی خود را چگونه تأمین می‌کنید؟ در یک طرح تجاری خوب می‌توان به سؤالات بالا به درستی جواب داد.

عموماً مشاغل جدید بدون تعمق در این جنبه‌های تجاری به سرعت وارد عمل می‌شوند و به همین دلیل با شکست مواجه می‌شوند. شما باید پایگاه مشتری هدف خود را پیدا کنید و بدانید چه کسی قصد خرید محصول یا خدمات شما را دارد؟ اگر نمی‌توانید شواهدی را در مورد تقاضای ایده خود پیدا کنید، پس چه فایده‌ای خواهد داشت؟

 • تحقیقات بازار را انجام دهید

انجام تحقیقات عمیق بازار در زمینه‌ی شغلی مورد نظر و مشتریان بالقوه، بخش مهمی در تهیه یک طرح تجاری است. این تحقیقات شامل اجرای نظرسنجی‌ها، تحقیق در زمینه‌ی سئو و داده‌های عمومی است.

تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا مشتری هدف، نیازها، ترجیحات و رفتار آن‌ها و همچنین صنعت و رقبا را بهتر درک کنید. بسیاری از متخصصان مشاغل کوچک توصیه می‌کنند برای درک بهتر فرصت‌ها و محدودیت‌های موجود در بازار، اطلاعات جمعیت شناختی مشتریان را جمع آوری کرده و یک تحلیل رقابتی انجام دهید.

در تحقیقات بازار، ذخیره اطلاعات و گزارش گیری از آن برای رسیدن به یک دید کلی نسبت به کسب و کار  بسیار حائز اهمیت است و هوش تجاری یکی از ابزارهایی است که در این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

بهترین و موفق‌ترین مشاغل کوچک آن‌هایی هستند که محصولات یا خدماتی متفاوت نسبت به رقبا خود ارائه می‌دهند. این مسئله تأثیر به سزایی در فضای رقابتی دارد و به شما امکان می‌دهد ارزش منحصر به فردی را به مشتریان بالقوه منتقل کنید.

 • یک استراتژی خروج را در نظر بگیرید

بهتر است هنگام تدوین برنامه تجاری، یک استراتژی خروج را نیز در نظر بگیرید. ایجاد ایده درباره اینکه چگونه در نهایت از تجارت خارج می‌شوید، شما را مجبور می‌کند به آینده نگاه کنید.

جوش تولی، مدیرعامل دو شرکت شیفت سرمایه و کاوانا معتقد است: “غالباً، کارآفرینان جدید به قدری از تجارت خود هیجان زده هستند که باور دارند همه افراد در هر نقطه‌ای مشتری آنان خواهند بود. “

 

“وقتی سوار هواپیما می‌شوید، اولین چیزی که به شما نشان می‌دهند چیست؟ اینکه چگونه از آن خلاص شویم. وقتی به یک فیلم سینمایی می‌روید، قبل از شروع پخش فیلم به چه چیزی اشاره می‌کنند؟ اینکه محل خروج کجاست. هفته اول مهد کودک، همه بچه‌ها را در یک صف قرار می‌دهند و به آن‌ها یاد می‌دهند تا چگونه از ساختمان خارج شوند. اگر کسب و کاری مسیر خروجی از پیش تعیین شده نداشته باشد، این مسئله منجر به کاهش ارزش شرکت و حتی تخریب روابط کاری می‌شود.”

یک طرح تجاری به شما کمک می‌کند بفهمید شرکت شما به کدام سمت می‌رود، چگونه بر مشکلات احتمالی غلبه می‌کند و برای ادامه‌ی فعالیت به چه چیزهایی نیاز دارید.

 

۳- امور مالی خود را ارزیابی کنید

شروع هر کسب و کاری دارای هزینه است، بنابراین باید تعیین کنید که چگونه این هزینه‌ها را تأمین می‌کنید. آیا ابزار لازم برای تأمین اعتبار استارتاپ خود را دارید یا اینکه باید وام بگیرید؟ اگر قصد دارید شغل فعلی خود را برای تمرکز بر کار جدید رها کنید، آیا پول لازم برای تأمین هزینه‌های خود تا زمان کسب سود را کنار گذاشته‌اید؟

برای اینکه بدانید هزینه‌ی راه‌اندازی کسب و کار شما چقدر خواهد بود باید کسب و کار خود را ازرش گذاری کنید و با انواع روش‌های ارزش گذاری کسب و کار آشنا شوید،

 

بسیاری از استارت‌آپ‌ها شکست می‌خورند زیرا قبل از رسیدن به سودآوری، دچار کمبود پول می‌شوند. به هیچ وجه فکر بدی نیست که مقدار سرمایه اولیه خود را بیش از حد لازم ارزیابی کنید، زیرا ممکن است مدتی طول بکشد تا کسب و کار به درآمدزایی پایدار برسد.

 • تجزیه تحلیل سر به سری انجام دهید

یکی از راه‌هایی که می‌تواند تعیین کنید شما چه مقدار پول نیاز دارید این است که یک تجزیه تحلیل سر به سری انجام دهید. این یک عنصر اساسی برنامه ریزی مالی است که به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا تعیین کنند چه زمانی شرکت، محصول یا خدمات آن‌ها سودآور خواهد بود.

فرمول ساده است:

نقطه سر به سری= هزینه‌های ثابت ÷ (قیمت متوسط – هزینه‌های متغیر)

هر کارآفرین باید از این فرمول به عنوان ابزار استفاده کند زیرا به شما اطلاع می‌دهد حداقل عملکردی که کسب و کار شما باید برای جلوگیری از هدر رفت پول داشته باشد چقدر است. همچنین به شما کمک می‌کند تا بدانید دقیقاً سود خود را از کجا به دست آورید، بنابراین می‌توانید اهداف تولید را بر این اساس تعیین کنید.

در اینجا سه دلیل متداول برای انجام تجزیه و تحلیل سر به سری وجود دارد:

     1- تعیین سودآوری

از خود بپرسید: برای تأمین هزینه‌هایم باید چه مقدار درآمد کسب کنم؟ کدام محصولات یا خدمات پر سود هستند و کدام یک با ضرر فروخته می‌شوند؟

     2- قیمت یک محصول یا خدمت

وقتی بیشتر مردم به قیمت گذاری فکر می‌کنند، در نظر می‌گیرند که هزینه تولید محصولشان چقدر است و رقبا چگونه محصولاتشان را قیمت گذاری می‌کنند.

از خود بپرسید: نرخ‌های ثابت چقدر است، هزینه‌های متغیر چقدر است و هزینه کل چیست؟ هزینه هر کالای فیزیکی چقدر است؟ هزینه نیروی کار چقدر است؟

۳- تجزیه و تحلیل داده

داده‌های خود را تجزیه و تحلیل کرده و مشخص کنید چه مقدار کالاها یا خدمات را باید فروخته شود تا به سود دست پیدا کنید؟

از خود بپرسید: چگونه می‌توانم هزینه‌های ثابت خود را کاهش دهم؟ چگونه می‌توانم هزینه‌های متغیر در هر واحد را کاهش دهم؟ چگونه می‌توانم فروش را بهبود بخشم؟

 

 • مراقب هزینه‌های خود باشید

هنگام شروع کار بیش از حد هزینه نکنید. تجهیزات و وسایلی را خریداری کنید که برای تجارت شما لازم است و از خرید بیش از حد تجهیزات جدید و فانتزی که به شما در رسیدن به اهداف تجاری کمک نمی‌کنند، اجتناب کنید. هزینه‌های شغلی را کنترل کنید تا بتوانید در مسیر درست قرار بگیرید.

 

 • گزینه‌های تأمین سرمایه خود را در نظر بگیرید

سرمایه اولیه تجارت شما می‌تواند از طرق مختلف حاصل شود. روش به دست آوردن سرمایه اولیه کسب و کار جدید، به عوامل مختلفی از جمله اعتبار، مقدار مورد نیاز و گزینه‌های موجود بستگی دارد.

     1- وام‌های تجاری

اگر به کمک مالی نیاز دارید، می‌توانید اقدام به اخذ وام‌های تجاری از بانک کنید که اخذ آن گاهاً دشوار است.

     2- سرمایه گذاران

 استارتاپ‌هایی که به سرمایه‌ی قابل توجهی نیاز دارند باید اقدام به جذب سرمایه گذار کنند. سرمایه گذاران می‌توانند مبالغ زیادی را در اختیار یک شرکت نوپا قرار دهند، با این انتظار که خود نقش عملی در مدیریت و اداره کسب و کار شما داشته باشند.

“هنگام شروع کار کمترین هزینه را انجام دهید و فقط به مواردی بپردازید که برای رشد و موفقیت کسب و کار ضروری است. با استقرار شما می‌توانید تجملات را به دست آورید. “

 

۴- ساختار حقوقی خود را تعیین کنید

بهتر است قبل از اینکه کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، ساختار حقوقی خود را مشخص کنید زیرا ساختار حقوقی کسب و کار بر روی تمامی فعالیت‌ها از جمله نحوه‌ی پرداخت مالیات و همچنین مسئولیت شما در صورت بروز مشکل تأثیرگذار است.

   

      1- مالکیت شخصی

اگر فقط خودتان صاحب کسب و کار هستید و تصمیم دارید مسئولیت کلیه بدهی‌ها و تعهدات را به عهده داشته باشید، می‌توانید به صورت فردی کار کرده و به انجام امور مربوطه بپردازید.

       2- شراکت

مشارکت تجاری، همان‌طور که از نام آن پیداست، به این معنی است که دو یا چند نفر شخصاً به عنوان صاحبان کسب و کار مسئولیت همه چیز را برعهده می‌گیرند. اگر بتوانید یک شریک تجاری با مهارت‌های مکمل مهارت خود پیدا کنید، دیگر مجبور نیستید همه‌ی کارها را به تنهایی انجام دهید. معمولاً ایده خوبی است که برای رونق کسب و کارتان شخصی را به این ترکیب اضافه کنید.

      3- شرکت

 اگر می‌خواهید جنبه‌ی حقوقی به کسب و کار خود دهید می‌توانید اقدام به ثبت یکی از چندین نوع شرکت (به عنوان مثال شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود و…) کنید. ساختار حقوقی به کسب و کار شما موجودیتی متمایز از صاحبان آن می‌دهد و شما می‌توانید به فعالیت‌های مختلفی از جمله عقد قرارداد با مشتریان بپردازید.

ثبت شرکت برای کسب و کار هایی که قصد دارند در آینده نزدیک اقدام به جذب سرمایه گذار کنند، بسیار مناسب است.

“در نهایت، این شما هستید که می‌توانید تعیین کنید کدام نوع ساختار و مالکیت برای رفع نیازهای فعلی و رسیدن به اهداف تجاری آینده مناسب است. بهتر است در مورد ساختارهای مختلف قانونی – حقوقی موجود اطلاعات کسب کنید که در این زمینه می‌توانید از یک مشاور حقوقی یا تجاری بهره بگیرید.”

 

۵- در سایت سازمان امور مالیاتی ثبت نام کنید

بعد از اینکه ساختار حقوقی خود را مشخص کردید باید با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی، اقدام به دریافت کد اقتصادی کنید و اقدامات لازمه را انجام دهید.

۶- خرید بیمه نامه

خرید بیمه مناسب برای کسب و کار گام مهمی است که باید قبل از شروع کار آن را بردارید. رسیدگی به حوادثی مانند آتش سوزی، سرقت و … می‌تواند بسیار هزینه بر باشد و شما با استفاده از خدمات بیمه می‌توانید تا حدودی این خسارت‌ها را جبران کنید.

چند طرح بیمه اساسی وجود دارد که اکثر مشاغل کوچک می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر در کسب و کار خود از نیروی انسانی استفاده می‌کنید، لازم است خسارت کارگران و بیمه بیکاری را خریداری کنید.

بسته به موقعیت و صنعت خود ممکن است به انواع دیگری از پوشش نیز احتیاج داشته باشید، اگر شما خدماتی را ارائه می‌دهید، بهتر است بیمه مسئولیت حرفه‌ای را نیز در نظر بگیرید. اگر کار اشتباهی انجام دهید یا از انجام کاری که باید در حین فعالیت شغلی خود انجام می‌دادید غافل شوید، این امر شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. در این بیمه مسئولیت افراد در برابر موضوعات مختلف بیمه می‌شود.

بیمه مسئولیت ۴ دسته کلی دارد:

 • بیمه مسئولیت عمومی (بیمه مسئولیت جامع شهرداری، بیمه مسئولیت تابلوهای تبلیغاتی، بیمه مسئولیت مدیران مراکز آموزشی و …)
 • بیمه مسئولیت حرفه‌ای (بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان، پیراپزشکان، مهندسان و…، بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهدکودک، بیمه مسئولیت حرفه‌ای شهربازی و اماکن تفریحی و…)
 • بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا (بیمه مسئولیت ناشی از تولید)
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

 

 

۷- تیم خود را بسازید

یکی از ارکان مهم در راه اندازی کسب و کار جدید، داشتن تیمی است که مکمل توانایی های شما باشد. تیم سازی به معنی گردآوری افراد برای انجام کاری مشخص و با هدفی مشخص است. هر یک از افراد وظیفه‌ای را به عهده گرفته و در راستای رسیدن به هدف نهایی یعنی موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

 

برای اینکه بتوانیم یک تیم کارآمد و مبتنی بر نقاط قوت افراد بسازیم نیازمند یک استراتژی هستیم که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

 • با اعضای تیم صحبت کنید و ببینید تیم از نظر هریک از آن‌ها چه معنایی دارد.
 • هدف مشترکی بسازید.
 • فهرستی از امور جاری و وظایف تیم تهیه کنید و سپس با توجه به توانایی هر یک از افراد به آن‌ها مسئولیت دهید.
 • از اعضای تیم بخواهید مدام از خودشان بپرسند: من که هستم، چه توانایی هایی دارم و چه کمکی به تیم می‌کنم؟

 

“شناسایی تیم و درک شکاف‌هایی که وجود دارد، تعیین زمان و نحوه‌ی حل آن‌ها باید مهمترین اولویت باشد. کشف چگونگی همکاری تیم با یکدیگر، چگونگی بازخورد دادن و.. باعث کاهش دردسرهای احتمالی می شود. “

 

۸- مدیریت امور مالی

بسیاری از دارندگان مشاغل می توانند در هنگام شروع کار خود ، کارکردهای حسابداری خود را مدیریت کنند، اما با رشد کسب و کار و افزایش حجم درآمدها، هزینه هاف مطالبات و … می‌توانید با استخدام حسابدار یا استفاده از یک نرم افزار حسابداری مناسب با کسب و کار خود، در وقتتان صرفه جویی کنید. با مراجعه به لینک زیر می توانید نرم افزار حسابداری مناسب خود را انتخاب کرده و امور مالیتان را مدیریت کنید.

 

۹- برند خود را بسازید و تبلیغ کنید

باید قبل از شروع به فروش محصول یا خدمات، نام تجاری خود را بسازید و با استفاده از تبلیغات ذهن افراد را برای خرید از کسب و کار جدید خود آماده کنید.

 • وب سایت شرکتی

وب سایت شرکت را راه اندازی کنید چرا که بسیاری از مشتریان برای کسب اطلاعات در مورد یک تجارت به اینترنت روی می‌آورند و وب سایت، اثبات دیجیتالی وجود کوچک کسب و کار شماست. داشتن وب سایت همچنین یک روش عالی برای تعامل با مشتریان فعلی و بالقوه است.

 • شبکه های اجتماعی

از شبکه‌های اجتماعی برای اطلاع رسانی در مورد تجارت جدیدتان و یا به عنوان ابزاری تبلیغاتی برای ارائه تخفیف و قرعه‌کشی استفاده کنید. برای انتخاب شبکه‌ی اجتماعی مناسب کسب و کارتان، ابتدا باید مخاطب هدف خود را بررسی کنید و ببینید از چه شبکه‌هایی بیشتر استفاده می کنند.

 • CRM

با استفاده از نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتریان مانند hubspot  می توانید داده های مشتری را ذخیره کرده و با دسته بندی مشتریان، کمپین های متفاوتی را برای هر دسته اجرا کنید و هر کدام را به شیوه ای متفاوت بازاریابی کنید.

 • لوگو

 یک آرم تجاری ایجاد کنید تا افراد بتوانند برند شما را به راحتی شناسایی کنند. از لوگو بر روی تمام محصولات و همچنین در تمام رسانه ها ( وب سایت، شبکه های اجتماعی و…)  استفاده کنید.

 

این دارایی‌های دیجیتال را با محتوای جالب و مرتبط با تجارت خود به روز نگه دارید. یک کمپین بازاریابی استراتژیک ایجاد کنید که ترکیبی از فعالیت کانال‌های مختلف بازاریابی مانند: وب سایت شرکت، رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و پیامکی باشد و از این طریق با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید.

همانطور که برند خود را می‌سازید، بستری را فراهم کنید تا مشتریان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. به طور مثال یک صفحه‌ی تماس با ما در وب‌سایت خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند، همچنین در شبکه‌های اجتماعی فعالیت خود را افزایش دهید و پاسخ گوی پیام‌ها و کامنت‌های کاربران باشید.

 

۱۰- تجارت خود را رشد دهید

راه اندازی یک کسب و کار، آغاز کار شما به عنوان یک کارآفرین است. برای سودآوری و سرپا ماندن، همیشه باید در حال پیشرفت کار خود باشید. این کار نیازمند زمان و تلاش زیاد است اما برای بقا یک کسب و کار ضروری است.

همکاری با مارک‌های معتبرتر در صنعت خود، راهی عالی برای دستیابی به رشد است. با استفاده از بازاریابی خیرخواهانه و همکاری با یک موسسه خیریه می‌توانید بخشی از محصولات یا خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دهید و بدین ترتیب برند تجاری خود را مطرح کنید.

در حالی که این نکات به شما کمک می‌کند تا تجارت خود را راه اندازی کرده و رشد و پیشرفت کنید، اما هیچ وقت یک برنامه کامل وجود ندارد. شما می‌خواهید مطمئن شوید که برای شروع کار کاملاً آماده هستید، اما ممکن است بعدا همه چیز بهم بریزد. برای راه اندازی یک تجارت موفق، باید خود را با تغییر شرایط وفق دهید.

یک جمله در ارتش وجود دارد که میگوید ” هیچ طرحی همیشه زنده نمی‌ماند “، به این معنی که شما می‌توانید بهترین برنامه‌ی جهان را داشته باشید، اما به محض عملی شدن اوضاع تغییر می‌کند و شما باید قدرت سازگاری داشته باشید و به سرعت حل مسئله کنید. به عنوان یک کارآفرین، ارزش شما در حل مشکلات نهفته است.

 

سوالات متداول درباره راه اندازی مشاغل

۱- چگونه می‌توانم بدون پول تجارت شخصی خود را شروع کنم؟

شما می‌توانید یک تجارت موفق را بدون هیچ گونه سرمایه اولیه راه اندازی کنید. بر روی ایده‌ای کار کنید که بر اساس مجموعه مهارت‌های شما برای ارائه چیزی جدید و ابتکاری به بازار است. در حین توسعه مشاغل جدید، به کار در موقعیت فعلی (یا کار روزانه) خود ادامه دهید تا ریسک مالی را کاهش دهید.

هنگامی که ایده کسب و کار خود را توسعه دادید و آماده شروع یک طرح تجاری بودید، باید سرمایه گذار جذب کنید. شما می‌توانید از طریق جلب توجه سرمایه گذارها به ایده خود، پول جمع کنید. شما همچنین می‌توانید مبلغ مشخصی از درآمد هفتگی خود را برای تهیه‌ی یک تجارت جدید اختصاص دهید. و در نهایت می‌توانید از طریق اخذ وام از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری اقدام به تامین سرمایه مورد نیاز خود کنید.

۲- آسان ترین کار برای شروع چیست؟

آسانترین کار برای شروع، فعالیتی است که نیاز به سرمایه گذاری مالی مقدماتی نداشته باشد و همچنین برای یادگیری این فعالیت نیازی به آموزش گسترده نباشد.

۳- چه زمانی بهترین زمان برای شروع کار است؟

زمان ایده آل هر فرد برای شروع یک کار جدید متفاوت خواهد بود. اول از همه، شما باید زمانی کار خود را شروع کنید که وقت کافی برای اختصاص دادن تمام توجه خود به راه اندازی کسب و کار را داشته باشید. اگر یک محصول یا خدمات فصلی دارید ، بهتر است از یک فصل قبل، کار خود را شروع کنید. برای شرکت های غیر فصلی ، فصل بهار و پاییز محبوب‌ترین فصل‌های راه اندازی هستند. فصل زمستان کم‌ترین میزان محبوبیت را دارد، زیرا بسیاری از شرکت‌ها و کارفرمایان ترجیح می‌دهند فعالیت‌ها و اظهارنامه‌ی مالی خود را با شروع یک سال مالی جدید آغاز کنند.

2 دیدگاه

 1. درود بر شما .
  از مقاله در لینک زیر استفاده کنید
  http://www.shac.ir/blog/?p=337

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*